0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Високата комесарка на ОН за човекови права ја повика Војската на Мјанмар да престане да убива и апси демонстранти

„Војската на Мјанмар мора да престане да убива и затвора демонстранти“, се наведува во соопштението на поранешната претседателка на Чиле, која и самата била цел на апсења во нејзината земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close