СпортФудбал

Висок пораз на Шкупи од Санта Клара во УЕФА Конференциската лига

Македонскиот вицешампион Шкупи е пред елиминација во европските купови, откако вечерва загуби во Скопје од португалскиот претставник Санта Клара со 3:0 (1:0) во првиот натпревар од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close