0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Виртуелно студиско патување  „Современи технологии при производство на вино и производство и полнење на други пијалаци”

До 22 јуни 2021 година раководители и експерти од македонски и косовски претпријатија во областа на виното и индустријата за пијалaци може да се пријават за учество на виртуелното делегациско патување „Современи технологии при производство на вино и производство и полнење на други пијалаци“ што го организираа Баварското министерство за економиjа, медиуми, енергетика и технологија и Делегацијата на германското стопанство во Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close