0_Македонија.ПорталПолитика

Виртуелна средба на Џафери со Соботка

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска оствари видео средба со претседателот на Националниот Совет на Република Австрија, Волфганг Соботка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close