0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Виртуелна конференција за смртноста кај доенчињата, здравјето на жените, мајките и децата

Здружението за еманципација, солидарност и еднаквост на жените – ЕСЕ денеска ќе организира виртуелна конференција за медиуми на тема „Што придонесува за смртноста кај доенчињата и какви мерки се потребни за унапредување на здравјето на жените, мајките и децата?“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close