0_Магазин.ПорталЗанимливостиПатувања

„Вирџин Галактик“ ќе тестира вселенски брод за туристи

Компанијата на милијардерот Ричард Бренсон, „Вирџин Галактик“ планира да тестира вселенски брод за туристи, наречен „Спејс шип 2“, јави Ен-Би-Си.

Back to top button
Close
Close