0_Магазин.ПорталНаука и технологија

„Вирџин Галактик“ доби одобрение од ФАА за лет со човечки екипаж во вселената

Американската вселенска компанија „Вирџин Галактик Холдинг“, сопственост на милијардерот Ричард Бренсон, соопшти дека добила одобрение од американскиот регулатор за воздушна безбедност (ФАА) за лет во вселената на човечки екипаж, по успешниот пробен лет што беше изведен минатиот месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close