0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Виното „Мерло“ и „Каберне Совињон“ од МВС, вратено на Земјата

Ова е првата програма за истражување на вселенската средина за да се исполнат предизвиците на идното „вселенско земјоделство“, со помалку питка вода. Шишињата вино се чуваа во МВС во исти услови како и на Земјата, само без гравитација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close