0_Спорт.ПорталФудбал

Вилијан е првиот фудбалер во последните четири години кој постигна гол од пенал и од слободен удар на еден натпревар во Премиер лигата

Фудбалерот на Челзи, Вилијан синоќа во поразот од Вест Хем во мечот од 32. коло од шампионатот на Англија (2:3), беше двоен стрелец за „сините“.

Лондон, 2 јули 2020 (МИА) – Фудбалерот  на Челзи, Вилијан синоќа во поразот од Вест Хем во мечот од 32. коло од шампионатот на Англија (2:3), беше двоен стрелец за „сините“.

Бразилецот стана првиот играч од 2016 година, кој на една средба реализираше пенал и слободен удар.

Претходно тоа го стори уште еден играч на Челси – Сеск Фабрегас. Вреди да се одбележи дека Шпанецот постигна гол од пенал и слободен удар исто така на натпревар со Вест Хем. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close