0_Спорт.ПорталФудбал

Вилијан ќе го обнови договорот со Челси

Бразилскиот фудбалер Вилијан ќе остане во Челзи. Според „Sky Sports“, 31-годишниот играч ќе го обнови својот договор со лондонскиот клуб. Новиот договор ќе биде пресметан до 2022 година.

Лондон, 28 јули 2020 (МИА) – Бразилскиот фудбалер Вилијан ќе остане во Челзи. Според „Sky Sports“, 31-годишниот играч ќе го обнови својот договор со лондонскиот клуб. Новиот договор ќе биде пресметан до 2022 година.

Вилијан има одиграно 47 натпревари на сите турнири оваа сезона, постигна 11 голови и направи девет асистенции.

За Бразилецот интерес покажуваше Арсенал, како и клубови од американската МЛС лига. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close