Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вилер: Здравствената состојба во Германија не е под контрола

Здравствената состојба во Германија не е под контрола, бидејќи и покрај драстичните ограничувања, се шират нови мутации на коронавирусот, предупреди денеска директорот на институтот „Роберт Кох“, Лотар Вилер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close