ЕвропаЕвропа.Портал

Виена: Во болница 15 повредени, седуммина потешко

Во шест болници во Виена примени се 15 повредени во синоќешниот вооружен напад, од кои седуммина се сериозно повредени, соопшти директорот на „Виенските болници“ Михаел Биндер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close