0_Македонија.ПорталПолитика

Видиновски: Мали се можностите за измама при попишување на блиските во странство

Луѓето што ги попишуваат своите блиски кои се во странство ќе гарантираат со својот матичен број за сите податоци што ќе ги дадат за нив, изјави денеска портпаролот во Министерството за правда Александар Видиновски.

Back to top button
Close
Close