БалканДописници Свет

Видеоконференција Мицотакис –Мишел во пресрет на посетите на Либија

Во пресрет на посетата на Либија и Турција на претседателот на Европскиот Совет следната седмица и посетата на Либија на грчкиот премиер, Шарл Мишел и Кирјакос Мицотакис утрово одржале видеоконференција, соопштија од кабинетот на Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close