0_Македонија.ПорталПолитика

Видео средба Димитров-Клус: Словачка е една од најсилните поддржувачи на политиката на проширување на ЕУ

Заменик-претседател на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров на денешната видео-средба со државниот секретар за ЕУ во Министерството за надворешни и европски работи на Словачка, Мартин Клус, истакна дека Словачка е една од најсилните поддржувачи на политиката на проширување на ЕУ односно комплетирање на Европа, но и промотор на ЕУ како унија на вредности. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close