0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Vidal për tifozët e Barsës. Faleminderit për dashurinë, këto ishin dy vitet e shkëlqyeshme

ojtari për lidhje Arturo Vidali i përdor rrjetet sociale të të përshëndetet me ish klubin e tij Barcelonën. Vetëm çështje orësh është që kiliani të shpërngulet në Inter. 

Barcelonë, 21 shtator 2020 (MIA) – Lojtari për lidhje Arturo Vidali i përdor rrjetet sociale të të përshëndetet me ish klubin e tij Barcelonën. Vetëm çështje orësh është që kiliani të shpërngulet në Inter.

Paraprakisht sot i kaloi testet mjekësore. Italianët do të paguajnë 1 milion euro për të drejtat e tij, ndërsa vetëm vetë lojtari do të parafojë për 2 + 1 vit.

Ja çfarë ka shkruar Vidali:

“Sot, pas dy viteve të shkëlqyeshme të kaluara në këtë klub të madh, Barcelonën, përshëndetem me të gjithë. Jam shumë krenar që e mbajta fanellën e ekipit dhe luajta krahas futbollistëve të shkëlqyer dhe njerëzve të mirë. Dua t’ shpreh falënderim familjes sime, bashkëlojtarëve, trajnerëve, mjekësve, personelit sportiv dhe teknik, si dhe të gjithë tifozëve të shkëlqyer të cilët gjithmonë më kanë dashur.

Sot filloj një fazë të re të jetës sime dhe të gjithë ata mbesin në zemrën time përgjithmonë.

Shihemi së shpejti dhe të rrojë Barsa!

Arturo”. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close