0_Македонија.ПорталПолитика

Вицепремиерот Груби ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19.

Back to top button
Close
Close