0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Вицепремиерот Димитров во работна посета на Летонија и Литванија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров утре и задутре ќе престојува во работни посети на Рига и Вилнус, каде на средби со високите претставници на двете земји ќе им ја пренесе пораката за неодложната потреба од усвојување на преговарачката рамка и одржување на првата меѓувладина конференција на земјата со ЕУ, како прашање од стратешки интерес за регионот и за Европа. За таа цел, ќе ги претстави и конкретните реформски чекори за исполнување на европската агенда дома.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close