0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Вицепремиерот Димитров ќе учествува на неформалниот состанок на министри за европски прашања

На покана на словенечкото претседателство со Советот на ЕУ, вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за европски прашања во својство на членови на Советот за општи работи (GAC), што денеска и утре се одржува во Љубљана и Брдо кај Крањ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close