0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Вицепремиерот Битиќи во посета на компанијата Хај Тек Корпорeјшн во општина Зелениково

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска ќе ја посети компанијата Хај Тек Корпорејшн (Hi-Tech Corporation), која се наоѓа во населбата Орешани во Општина Зелениково.

Back to top button
Close
Close