0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Вицепремиерот Битиќи се сретна со романската амбасадорка Аксинте: Eкономската соработка да се продлабочи

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, оствари средба со новоименуваната амбасадорка на Романија,  Адела Монија Аксинте, со која разговараа за евро-интегративниот процес на Република Северна Македонија и потенцијалната економска соработка помеѓу двете земји, информираа од кабинетот на Битиќи.

Back to top button
Close
Close