0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Вицепремиерот Битиќи на увид на објекти кои се градат за домување во организација на Habitat for Humanity во Велес

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска ќе изврши увид на објекти кои се градат за домување на граѓанската организација Habitat for Humanity во Велес (на спојот на улиците Живко Фирфов и Невена Георгиева Дуња).

Back to top button
Close
Close