БалканБалкан.Портал

„Вијести“: Рама во понеделникот се сретнал и со Ѓукановиќ

Албанскиот премиер Еди Рама за време на неофицијална и ненајавена посета на Црна Гора во понеделникот, се сретнал и со црногорскиот претседател и лидер на ДПС, Мило Ѓукановиќ, пишува подгоричкиот весник „Вијести“.

Back to top button
Close
Close