Svet.SlajderБалкан

Вијести: Црна Гора враќа уште шест амбасадори

Министерството за надворешни работи на Црна Гора донесе одлука за повлекување на уште шест амбасадори, вклучително и амбасадорката во ОН, Милица Пејановиќ Ѓуришиќ и амбасадорот во Советот на Европа, Зоран Јанковиќ, објавија подгоричкиот весник Вијести

Back to top button
Close
Close