0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Ветото може да ја чини земјата непотребно потрошеното време и евроскептицизам, но патот е тој, вели премиерот Заев

Најголемите ризици што може да ги донесе ветото од Бугарија за земјава е непотребно потрошеното време, како и еврокептицизам кај граѓаните, но патот е тој и ние продолжуваме со реформите, рече премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close