БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаТема

Ветеринарната комора повторно со барање – да се намали ДДВ за ветеринарните услуги од 18 на пет отсто

Изминува речиси една деценија откако Комората прв пат го афирмираше барањето за намалување на даночната стапка за ветеринарно-здравствените услуги од 18 на пет отсто, а го повторува и актуелизира скоро секоја година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close