ЗанимливостиСветСвет.Портал

„Ветената земја“ на Обама на пат да стане најпродавана меѓу претседателските мемоари

Речиси 890.000 примероци од новата книга на Барак Обама, Ветена земја (A Promised Land), се продадени во САД и Канада во првите 24 часа по објавувањето.

Back to top button
Close
Close