0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Вестрбук немоќен да го спречи поразот на Хјустон од Портланд

Расел Вестбрук со 39 поени, 10 скока и шест асистенции беше најдобар играч на дуелот со Портланд, но тоа не беше доволно неговиот тим Хјустон да го избегне поразот во „Мода центар“.

Портланд, 30 јануари 2020 (МИА) – Расел Вестбрук со 39 поени, 10 скока и шест асистенции беше најдобар играч на дуелот со Портланд, но тоа не беше доволно неговиот тим Хјустон да го избегне поразот во „Мода центар“.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта среда кон четврток:
Индијана – Чикаго 115:106 (по продолжение)
Бруклин – Детроит 125:115
Њујорк – Мемфис 106:127
Сан Антонио – Јута 127:120
Портланд – Хјустон 125:112
Сакраменто – Оклахома 100:120.

Со биланс 36-10 (победи-порази) лидер во Западната конференција е Лос Анџелес лејкерс, додека на Исток води Милвоки со скор 41-6. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close