0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Вестбрук веќе следниот викенд може да биде во составот на Хјустон

Плејмејкерот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук може да се врати на теренот претстојниот викенд.

Орландо, 17 август 2020 (МИА) – Плејмејкерот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук може да се врати на теренот претстојниот викенд.

Оваа информација во јавноста ја изнесе инсајдерот Шемс Чаранија.

За в сабота е закажан третиот натпревар од првата рунда во НБА плејофот меѓу Хјустон и Оклахома.

Вестбрук закрепнува од повреда на бутниот мускул. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close