Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

„Весна“: Повеќе од 20 активисти уапсени на протестите во Минск

Белоруската полиција, на денешниот протест наречен „Соседски марш“, уапси 26 лица, соопштија активистите од Центарот за човекови права „Весна„ на нивната веб-страница на која го објавија и списокот со имињата на уапсените,  од кои некои се уапсени во центарот на Минск, а некои на периферијата на гардот, јави Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close