0_Магазин.ПорталЗдравје

Вештачки засладените сокови ги удвојуваат шансите за мозочен удар

Американското здружение за срце (АХА) наведува дека повеќе од три четвртини од пациентите кои доживеале мозочен удар, имаат висок крвен притисок.

Back to top button
Close
Close