0_Магазин.ПорталДизајн

„Very Peri“ е новата боја на годината

Центарот за истражување и податоци за бојата „Пантон“ (Pantone), вчера ја избра „бојата на 2022 година“. Всушност, тие овојпат ја создадоа бојата на годината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close