0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Верстапен: Подобро е да се учи од грешките во Формула 1, отколку во послабите серии

Пилотот на Ред бул, Макс Верстапен, смета дека е подобро да се учи од сопствените грешки во Формула 1, отколку да се дозволат недостатоци во помалите серии.

Back to top button
Close
Close