0_Спорт.ПорталОстанато

Верстапен: Јас едноставно немав среќа

Пилотот на Ред бул Макс Верстапен се жалеше на лошата среќа во квалификациите за трката во Формула 1 која вечерва ќе се вози за Големата награда на Канада.

Back to top button
Close
Close