Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вербална нота од Атина до Анкара за турскиот брод „Чешме“

За новата турска навигациска информација Навтекс издадена за бродот „Чешме“, Грчката амбасада во Анкара реагирала со вербална нота до Турција, а ќе следи и писмен демарш, откри портпаролот на Министерството за надворешни работи на Грција Александрос Папајоану на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close