Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Веран: Ситуацијата е подобра, но рано е за намалување на мерките

Францускиот министер за здравтсво Оливие Веран денеска изјави дека очекуваните 5.000 новозаболени со Ковид-19 наспроти 16.282 регистриани вчера, би можеле до средината на декември да овозомжат намалување на рестриктивните мерки односно постепено укинување на вториот карантин

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close