Фудбал

Венгер сака да води репрезентација на Мундијалот 2022

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер кој изрази желба да се врати на фудбалот, призна дека секогаш сонувал да работи со репрезентација на Светско првенство.

Back to top button
Close
Close