0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Венгер против новиот формат на Лигата на шампиони 

-Моделот, што е предложен за новиот формат на Лигата на шампиони, воопшто не ми се допаѓа. Клубовите секогаш сакаат поголема заработувачка. За да инкасираат повеќе пари, тие сакаат да имаат повеќе загарантирани натпревари. Навивачите, пак, повеќе сакаат натпревари кои имаат натпреварувачка смисла“, изјави Венгер во интервју за „БеИН Спортс“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close