Svet.SlajderСветСвет.Портал

Венецуелската Влада подготвена за нови преговори со опозицијата

Владата на Венецуела е подготвена за нови преговори со опозицијата, на кои би разговарале за иднината на земјата, изјави денеска претседателот на Уставотворното Народно собрание Диосдадо Кабело.

Каракас, 14 јануари 2020 (МИА) – Владата на Венецуела е подготвена за нови преговори со опозицијата, на кои би разговарале за иднината на земјата, изјави денеска претседателот на Уставотворното Народно собрание Диосдадо Кабело.

– Норвешката Влада инсистира на нов преговарачки процес. Претседателот Николас Мадуро покажа подготвеност да почне дијалог, потенцираше Кабело. Тој потенцираше дека Владата на таа земја е секогаш подготвена на мирен начин да ги решава проблемите. ссм/

 

Таг
Back to top button
Close
Close