СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Венецуела: Се очекуваат разговори меѓу Мадуро и Гуаидо

Се очекува разговорите меѓу владата на Венецуела и опозицијата за политичката криза во земјата да започнат на 13 август во Мексико.

Back to top button
Close
Close