0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Велковски: Никој не може да ги намести бројките на пописот, тоа е изговор на опозицијата

Попис ќе има во април, од први до 21-ви. Ние како држава сме единствени кои две децении немаме попис. Пописот не е потребен само да видиме колку сме, туку за регионален развој на државата, зошто се иселуваат младите, изјави пратеникот на СДСМ, Диме Велковски, на телевизија Алсат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close