0_Спорт.ПорталФудбал

Велковски: Имаме квалитет да го задржиме третото место

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за претстојните два натпревари против Австрија (16 ноември во Виена) и со Израел (19 ноември во Скопје). Напаѓачот Крсте Велковски очекува позитивни резултати и задржување на третата позиција на табелата.

Back to top button
Close
Close