Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија: За следната пролет Џонсон најави истрага за коронавирусот

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон, во Парламентот најави дека јавната истрага за одговорот на Владата на пандемијата на коронавирусот ќе започне на пролет 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close