ЕвропаЕвропа.Портал

Великa Британија воведува карантин за патници од над 30 земји

Велика Британија донесе одлука дека од 15 февруари луѓето кои пристигнуваат од повеќе од 30 држави ќе мора да останат во карантин во хотели во рок од 10 дена, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close