0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија воведува имунизациски пасоши за британските туристи

Велика Британија воведува пасоши за вакцинација и ги спасува летните одмори за Британците жедни за сонце, владата развива шема така што вакцинираните против Ковид-19 можат да одат на одмор, пишуваат медиумите на Островот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close