Svet.SlajderЕвропа

Велика Британија вети намалување на емисиите на јаглерод диоксид за 78 отсто до 2035 година

По првпат, обврската ќе ги опфати и емисиите од меѓународната авијација и бродови, на кои инсистираат екологистите долго време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close