Svet.SlajderСветСвет.Портал

Велика Британија размислува да ги повлече своите судии од Врховниот суд на Хонг Конг

Британските власти ја разгледуваат опцијата да ги повлечат своите судии од Врховниот суд во Хонг Конг затоа што Кина продолжува да ги крши своите меѓународни обврски на оваа територија, изјави британскиот министер за надворешни работи Доминик Раб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close