Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија предлага воведување царински станици со Ирска, Даблин одби

Велика Британија предлага после Брегзит да се постават царински станици од двете страни на ирската граница за да се избегне потребата од контроли на границата, но идејата беше одбиена од ирскиот министер за надворешни работи, пренесува ирската РТЕ.

Back to top button
Close
Close