Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Велика Британија повторно со над 10 илјади новозаразени со коронавирус

Велика Британија регистрира 10.321 лице заразени со коронавирус во последните 24 часа, со што бројот на заразени од почетокот на пандемијата се искачи на 4.620,968, соопшти британското Министерство за здравство.

Back to top button
Close
Close