Svet.SlajderЕвропа

Велика Британија поради Брегзит втора година по ред бележи пад на странски инвестиции

Втора година по ред Велика Британија не е на прво место според бројот на странски инвестиции, а причина за тоа е излегувањето на земјата од Европска Унија  и спорниот Договор за трговија. Во 2020 година, велика Британија имала 975 странски инвестиции, но на прво место била Франција со 985, се наведува во извештајот на Европска Унија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close